Opinie pacjentów

Witam Mam 41 lat. W ciągu 2,5 miesiąca udało mi się zrzucić 12 kg dzięki odpowiedniej Diecie ułożonej przez Kamila Osowskiego. Mam pracę za kierownicą i nie normowany dzień pracy który nie pozwalał mi na regularne odżywianie. Zaczęły się problemy z cholesterolem i innymi wynikami.Groziło to stosowaniem tabletek bo innej opcji nie było. Po zastosowaniu diety wyniki wróciły do normy i samopoczucie jest zdecydowanie lepsze. W tej chwili waga utrzymuje się na poziomie 83-84 kg i jest to już kolejny ...

Paweł

Poznaj inną historię

Dopiero część drogi za mną, a już całkowicie odmieniło się moje życie

Kiedy pojawiły się pierwsze problemy zdrowotne postanowiłam poszukać pomocy, dziękuję opatrzności, że udało mi się spotkać właśnie z Panem Kamilem. Zanim zdecydowałam się umówić na pierwsze spotkanie bardzo długo się zastanawiałam czy warto i nie ukrywam, że byłam dość sceptycznie nastawiona. Kierowały mną błędne (teraz już wiem) stereotypy, że dieta jest bardzo restrykcyjna, trudna, droga i nie dla mnie.

czytaj więcej

Cola, chipsy? Nie! 18kg mniej - było warto

  • Igor
  • 18 kg
  • Mężczyzna
  • 11 stycznia, 2015

Styl odżywiania Igora nie należał do najlepszych, nieregularne jedzenie, częste przekąski - dzięki spotkaniu z Panem Kamilem wyeliminowaliśmy wiele błędów, zapewniliśmy właściwy rozwój naszego dziecka.

Złe odżywianie!

Niestety to jak odżywiał się Igor miało wpływ na jego wagę, kiedy trafiliśmy do Poradni, wykonaliśmy pierwszy pomiar okazało się, że jego waga przekracza mocno normy dla dzieci w tym wieku. Po długiej rozmowie zdaliśmy sobie sprawę jakie konsekwencje zdrowotne niesie za sobą nadwaga u dzieci. Postanowiliśmy, że bierzemy się do pracy...

...odstawiliśmy przekąski, słodkie napoje

Główny problem tkwił w dużej ilości słodkich napojów, słodyczy, chipsów, których nie kontrolowaliśmy, wspólnie z Panem Kamilem ustaliliśmy na co możemy zamienić niezdrowe produkty, oczywiście za zgodą Igora...

...menu było smaczne, fajnie dopasowane

Dzięki ciekawym, nieskomplikowanym przepisom, które Igor od pierwszych dni polubił zmiana nawyków nie była dla niego wcale uciążliwa, chętnie zjadał śniadanie (były czasami na słodko) zabierał drugie śniadanie do szkoły i wcale nie musiał podjadać.

Gra na gitarze czy siatkówka?

Gitara od zawsze była wielką pasją Igora, dylemat pojawił się kiedy Igor mocno wyszczuplał, nabrał większej sprawności i otrzymał propozycję grania w szkolnej drużynie sitkówki, teraz musimy zastanowić się, którą grę wybrać:)

Wypowiedź dietetyka prowadzącego pan Kamil Osowski z Poardni Dobry Dietetyk w Lęborku

Nadwaga wśród dzieci staje się coraz poważniejszym problemem już co dziesiąte dziecko w Polsce boryka się ze zbyt wysokim wskaźnikiem BMI. Podczas spotkań z młodymi pacjentami staram się uświadomić zarówno rodzicom jak i ich pociechom, że nadwaga w okresie dzieciństwa zwiększa ryzyko powstania wielu niebezpiecznych chorób w wieku dorosłym. Skupiam dużą uwagę na przeanalizowaniu aktualnych nawyków żywieniowych dziecka oraz szczegółowego ich przedstawienia rodzicom z pokazaniem podstawowych błędów.

Dzisiaj wymienia się kilkadziesiąt rozmaitych problemów zdrowotnych, które w rzeczywistości są owocem utrzymywanej latami nadwagi. Tkanka tłuszczowa, która rozwija się od wczesnych lat naszego życia systematycznie i powoli prowadzi do rozmaitych zaburzeń metabolicznych.

Pomimo młodego wieku Igor zrozumiał, że własnie taraz jest najlepszy moment aby wspólnie z rodzicami pomóc sobie pozbyć się zbędnych kilogramów i raz na zawsze odmienić swoje życie. Za tak znakomity wynik (18kg) należą się wielkie gratulację zarówno dla naszego młodego bohatera jak i rodziców, którzy pomogli podołać temu wyzwaniu.

Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe
POKAŻ