<img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=467628334024410&ev=PageView&noscript=1" />

Opinie pacjentów

W końcu schudłam! Dzięki diecie ułożonej przez Pana Kamila zrzuciłam 4 rozmiary z 46 do 40, teraz zakupy to znowu przyjemność. Polecam

Ania

Poznaj inną historię

Mówili że mi się nie uda, zmieniłam swoją sylwetkę i przebiegłam maraton

   Wielu ludzi mówiło, że mi się nie uda, bo im się nie udało. Próbowali mnie zniechęcić. Nie poddałam się. Robiłam i robię swoje, a oni? Teraz mi zazdroszczą. Moja historia rozpoczęła się na pierwszym roku studiów, czyli w 2014 roku. W dniu, kiedy waga wskazała 90 kg powiedziałam, że dalej tak nie będzie. Nie miałam pojęcia, co mogę zrobić, od czego powinnam zacząć. Był początek roku, więc stanowiło to dla mnie dodatkową motywację. Chciałam coś zmienić w swoim życiu. Chciałam zrobić cokolwiek, by poczuć się i wyglądać lepiej. Rozpoczęłam więc od zdobywania wiedzy w niezbyt dobry sposób, bo poprzez porady „wujka Google”. Dla kogoś, kto dopiero chce wejść w ten  zdrowy FIT świat jest to skok na głęboką wodę

czytaj więcej

Sukces w wieku 8lat, schudłam 14kg

  • Kalina (8l), Wejherowo
  • 14kg w 5 miesięcy
  • Kobieta
  • 24 marca, 2017

Jako rodzice staraliśmy się dbać o to aby Kalina jadła zdrowe rzeczy, nie przesadzała ze słodyczami, pomimo takich wyborów każdego dnia problem z wagą nie znikał. Przyszedł czas na skorzystanie z pomocy specjalisty, wybór padł na Pana Kamila,  o którym słyszeliśmy już wiele dobrego zwłaszcza w zakresie współpracy z dziećmi. Słowo się rzekło, umówiliśmy się na pierwsze spotkanie.

Pierwsze spotkanie

Oczywiście chyba jak każdy przed spotkaniem zastanawialiśmy się jak to wszystko będzie wyglądało, czy dieta nie będzie trudna, czy damy radę. Pierwsze minuty rozmowy przekonały nas, że jest ogromna szansa na sukces, długo rozmawialiśmy na temat tego co Kalina lubi, za czym nie przepada czy w jakich godzinach ma lekcje w szkole. Byłyśmy mile zaskoczone mocno indywidualnym i empatycznym podejściem, mnóstwem pytań, które pozwoliły przygotować dobrze dopasowany plan dietetyczny.

Plan dietetyczny

Dieta przygotowana została w bardzo ładny graficznie sposób, skrupulatnie i dokładnie pod predyspozycje smakowe córki, Pan Kamil dokładnie dopasował menu zarówno do dni szkolnych jak i weekendów, które często wyglądały nieco inaczej. Wytłumaczył również jak radzić sobie w trudniejszych momentach jak np.: urodziny, święta itp. Dodatkowo poza dietą otrzymałyśmy szczegółową analizę aktualnego stylu odżywiania córki, która zawierała kilkadziesiąt stron opisów, wykresów. Dzięki niej zrozumiałam dlaczego pomimo starań, wybierania zdrowych produktów waga nie spadała.

Postępy

Dzięki współpracy z Panem Kamilem w przeciągu 5 miesięcy Kalina zeszczuplała 14kg przy czym urosła w tym czasie prawie 5 cm, mocno poprawiło się jej samopoczucie i dużo łatwiej przyswajała wiedzę w szkole chociaż zawsze była celującą uczennicą. Teraz po kilku miesiącach już wiemy na ile powinnyśmy przestrzegać pewnych nawyków czy jak często mogą pojawić się słodycze.

Wypowiedź Pana Kamila Osowskiego z Poradni Dobry Dietetyk w Lęborku

Zarówno Kalina jak i jej rodzice perfekcyjnie wykonali swoje zadanie. Dzięki zmianom, które wspólnie wypracowaliśmy oddaliło się ryzyku rozwoju wielu chorób mogących wyniknąć ze zbyt wysokiej masy ciała w tak młodym wieku. Przy okazji tej historii sukcesu chciałbym zaapelować do wszystkich rodziców, którzy lekceważą otyłość u swoich pociech, problem nie rozwiąże się sam. Czym dłużej zwlekacie tym trudniej będzie później ,,odkręcić” negatywne zmiany jakie zachodzą w młodym organizmie. Wielokrotnie podczas prelekcji dla rodziców zaznaczałem, że kwestie zdrowotne to jedno, natomiast problemy psychologiczne, niska samoocena to kolejny aspekt, który pogarsza nasz komfort życia jako dorosłych. Niech ta historia będzie przykładem, że zmiana nawyków żywieniowych to nic trudnego, wystarczy dobrze dopasowany plan działania, a sukces mamy gwarantowany.

POKAŻ